Menü

Hakkında

Ceren Civaoğlu Tugay

Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2000 yılı mezunu olan Ceren Civaoğlu Tugay, 2005 yılından itibaren CCT Marine Interiors adı altında kendi firması ile Tekne İç Mekan Tasarımı ağırlıklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Tekne iç mekan tasarımı üzerinde çalışmaya Viareggio bazlı bir İtalyan tekne tasarımcısının yanında staj yaparak başlayan Ceren Civaoğlu Tugay, 2004 yılından itibaren yürüttüğü freelance çalışmalarında başta dünyaca ünlü Gemi İnşa Mühendisleri olmak üzere sektörün önde gelen uluslararası isimleriyle birlikte yurtiçi ve dışında bir çok ortak çalışma yürüttü.

Ülkesini uluslararası sularda üst segmentte bir Yacht Charter Teknesi olarak temsil eden ve Kraliyet Ailelerinden dünyaca ünlü sanatçılara kadar birçok konuk ağırlayan bir World-cruiser Tekne; Princess Zeynep,

Zamanında Türkiye’nin en pahalı Ketch Yelkenlisi olarak basında ve sosyal camiada ses getiren; Sparkle,

Orijinalleri Beşiktaş Denizcilik Müzesi’nde sergilenen replika Osmanlı Saltanat Kayıkları,

Türkiye’nin en eski mavi tur şirketlerinden Yeşil Marmaris’in yenilediği filosundaki Murat ve Memo gibi teknelerin hem tasarım hem imalat sürecini yürüttü.

Tekne Tasarımı üzerine Türkiye’de ilk kez bir master bölümü açan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde uzmanlaştığı alanı üzerinde seminerler verdi ve Tasarım Stüdyosu derslerinde öğretim görevlisi olarak yer aldı.

Tasarım projelerini Marmaris bazlı ofisinde sürdüren Ceren Civaoğlu Tugay’ın sunduğu hizmetler arasında;

  • İç ve Dış Mekan Tasarım ve Danışmanlığı ve Proje takibi,
  • Anahtar teslim iç ve dış mekan marangozluk,boyama ve döşeme işçiliği,
  • Projeye Özel Mobilya, Tekstil, Döşeme, Perde ve Aydınlatma Tasarımı ve İmalatı,
  • Dış Mekan Mobilya ve Tente Tasarımı,
  • Projeye Özel Dekoratif Obje ve Sanat Ürünü ve Kitap Seçimleri,Yatak Odası,Banyo ve Mutfak Aksesuar ve Donanımları ve Kişiye Özel Aksesuar Seçimleri yapmanın yanı sıra,

Yenilikçi Bir Yaklaşımla Devlet Okullarında,Öğrenci Kütüphaneleri,Konferans Salonları ve Sosyal Alanları Tasarlamak gibi Sosyal Sorumluluk Projeleri de Bulunmaktadır.