Menü

PRINCESS ZEYNEP

Çağdaş Projeler

Princess Zeynep

Princess Zeynep-Okyanus ötesi charter yapan özel bir yatçılık firmasına ait,öncesinde 36 metre olan daha sonra 50 metreye uzatılan sac yelkenlinin 2. Renovasyon projesi; Güverte üstü ek konstruksiyon binası tasarımı ve uygulaması.

Tekne Karayipler turuna çıkmadan bir gün önce ek binanın oturacağı yerden kalıplar alındı.Charter sezonu sonrası geri dönen tekneye atölyede bitirilen 2 kabin ve 1 salon içeren ek bina yerleştirildi.İçerinin tefrişatı yapıldı.

Koyu kök kaplama ku llanılan duvar ve mobilyalardaki klasik havaya kontrast olarak tavanlardaki modern krom konstruksiyon elemanları açıkta bırakıldı.Tasarlanan panoramik kabinlerde gün ışığı ve manzara avantajı büyük pencereler ve skylightlar ile mümkün olduğu kadar içeri taşındı.Projeye özel ürettirilen döşemelik derilerde yine duvarların koyu rengine kontrast olarak açık sedefli tonlar tercih edildi.Teknenin uluslar arası charter sektöründe ülkemizi temsilen eden önemli bir yat olması sebebiyle tarihimizi de yansıtan Osmanlı mobilyaları ve müzayededen alınma değerli objeler kullanıldı.yine onlarla birlikte Çağdaş sanat yaklaşımlarıyla proje için özel çalışılan tablolar sergilendi.